5 powodów, dla których warto nosić kapelusz

Noszenie kapeluszy przez mężczyzn to rzadkość w dzisiejszych czasach, choć nakrycie głowy z rondem oferuje wiele korzyści. Oto najważniejsze z nich.

Kapelusz wyróżni Cię z tłumu

Elegancki kapelusz to nieczęsty widok, więc przyciąga uwagę, a czasem nawet wywołuje reakcję – przeważnie pozytywną. Jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę, to noszenie kapelusza z pewnością przyniesie pożądany efekt.

***

Kapelusz chroni przed warunkami atmosferycznymi

Odkąd zacząłem nosić kapelusz na co dzień, nie muszę przecierać okularów przy deszczowej pogodzie, a także nigdy nie razi mnie słońce – takie nakrycie głowy sprawdzi się w prawie każdych warunkach (może z wyjątkiem arktycznych mrozów, gdzie ochrona twarzy i uszu, to konieczność. W teorii, kapelusz z szerokim rondem może Cię też ochronić przez rozbłyskiem eksplozji bomby atomowej, ale tego nie sprawdzałem w praktyce ;-)

***

Kapelusz zasłania twarz przed kamerami przemysłowymi

Zachowanie prywatności to wielkie wyzwanie w obliczu galopującego rozwoju technologicznego oraz cyfryzacji życia. Wielka Brytania, w której mieszkam, to drugi po Chinach kraj z największą ilością kamer monitoringu publicznego, a wdrożenie systemu rozpoznawania twarzy wydaje się nieuniknione (W UK właśnie trwają testy tej technologii). Nosząc fason fedora, można łatwo ochronić oczy przez słońcem, lekko pochylając głowę – tym samym sposobem można ukryć twarz przed wścibskimi kamerami, jednocześnie nie wzbudzając podejrzeń – tam, gdzie czapka z daszkiem lub kaptur natychmiast budzi zainteresowanie policji, kapelusz pozwala ukryć się, pozostając na widoku.

***

Kapelusz maskuje mankamenty

Ponieważ kapelusz jest bardzo wyrazistym dodatkiem, którego nie sposób przegapić, odpowiednio dobrany potrafi odwrócić uwagę od wyrazistych cech twarzy, takich jak odstające uszy albo wysokie czoło. Pod kapeluszem można też ukryć pierwsze oznaki łysienia, przynajmniej na jakiś czas ;-)

Kapelusz to dobry “conversation starter”

Jak już pisałem wcześniej, elegancki kapelusz to rzadkość, więc przyciąga uwagę i wywołuje komentarze, zatem jego właściciel, przy dozie pewności siebie, a także znajomości zasad savoir-vivre, związanych z noszeniem kapelusza, może wykorzystać go jako atut w nawiązywaniu nowych znajomości.

***

Share and Enjoy !

0Shares
0 0